Niektóre bezprzewodowe systemy multiroom mogą współpracować z amplitunerami kina domowego. Przykładem takiego systemu jest Heos firmy Denon, w którym można wykorzystać amplitunery AVR-X6300H i AVR-X4300H.
W zależności od konfiguracji systemu multiroom inna jest jego funkcjonalność. Najczęściej obsługiwane są różnorodne internetowe serwisy muzyczne, takie jak Spotify, Deezer, Tidal. Muzykę można również odtwarzać z internetowych stacji radiowych. Wykorzystując standard DLNA, system multiroom może również komunikować się z innymi urządzeniami dostępnymi w lokalnej sieci komputerowej, np. komputerami czy dyskami NAS. Niektóre głośniki bezprzewodowe do systemów multiroom można łączyć w pary, co pozwala na odtwarzanie dźwięku w trybie stereofonicznym. Wówczas jeden głośnik odtwarza prawy, a drugi lewy kanał audio. W systemach multiroom niektórych producentów można nawet tworzyć wielokanałowe konfiguracje urządzeń, np. przez wykorzystanie do odtwarzania dźwięku 5.1-kanałowego soundbara, subwoofera i dwóch głośników bezprzewodowych. W bezprzewodowych systemach multiroom dostępne są także adaptery, które umożliwiają włączenie do strefy odtwarzania nawet takich urządzeń, które nie mają wbudowanej karty sieciowej.
Nowym rozwiązaniem, jakie zaczyna pojawiać się także w systemach multiroom, jest Google Cast. Pozwala to na bezpośrednie i bezprzewodowe odtwarzanie muzyki ze smartfona lub tabletu na kompatybilnym z Google Cast urządzeniu. System pozwala ponadto na łączenie określonych urządzeń w grupy i ich wykorzystywanie do odtwarzania muzyki, np. z dostępnych serwisów internetowych.
Niektóre systemy multiroom, mimo że są bezprzewodowe, mogą współpracować z zaawansowanymi systemami automatyki, wykorzystywanymi zwykle w profesjonalnych i złożonych systemach domu „inteligentnego”.
© 2025 InfoMarket