Przewagą pamięci NAS są zastosowane nośniki. Wykorzystuje się w nich specjalne dyski twarde, które są wyposażone w rozwiązania umożliwiające wydajniejszą pracę w serwerach NAS.
Czytaj więcej...
Choć usługi chmurowe oferują coraz większą pojemność oraz bezpieczeństwo i niezawodność, to wciąż są użytkownicy, którzy decydują się na utworzenie własnej, w pełni prywatnej chmury.
Czytaj więcej...
Wybór interfejsu komunikacyjnego jest niezwykle ważny z uwagi na to, że wszystkie różnią się od siebie szybkością przesyłu danych, a parametr ten ma kolosalny wpływ na jakość i wygodę pracy.
Czytaj więcej...
Jest to jeden z najważniejszych parametrów, który wpływa na komfort pracy z urządzeniem.
Czytaj więcej...
Gdy dysk twardy lub inny nośnik wpadnie w niepowołane ręce, szyfrowanie danych może okazać się zbawienne. Zaszyfrowanie praktycznie każdego dysku dostępowego jest możliwe dzięki oprogramowaniu, które udostępniają producenci.
Czytaj więcej...
Wybór nośnika, czy to przenośnego, czy do komputera, powinien być odpowiednio przemyślany, tym bardziej że minie jeszcze dużo czasu, zanim dyski SSD będą mogły konkurować z dyskami twardymi pod względem cenowym.
Czytaj więcej...
Stosowany w HDD i SSD system S.M.A.R.T. (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology) odpowiada za monitorowanie pracy dysku.
Czytaj więcej...
Bez wątpienia dyski SSD są nośnikami przyszłości, które w ciągu kilku lat wyprą dyski twarde z komputerów domowych.
Czytaj więcej...
Pisząc o kartach pamięci i pendrive’ach, nie sposób nie wspomnieć o tym, że nośniki te są, niestety, masowo podrabiane.
Czytaj więcej...
Niewielkie wymiary i ciągła miniaturyzacja pamięci flash dały producentom niezwykła swobodę w tworzeniu nośników. Wymóg jest tylko jeden: urządzenie musi się kończyć wtykiem USB, a resztę ogranicza już tylko wyobraźnia konstruktorów. Z tego też powodu nie brakuje produktów unikatowych. Zacznijmy jednak od całkiem standardowych konstrukcji.
Czytaj więcej...
Do odtwarzania treści z kart pamięci na komputerze niezbędny jest odpowiedni czytnik. W notebookach jest on zazwyczaj wbudowany, jednak w komputerach stacjonarnych, gdy użytkownik wybrał obudowę z niższej półki, nie jest to już tak oczywisty dodatek. Występują one w kilku rodzajach.
Czytaj więcej...© 2025 InfoMarket