Niezmiernie ważnymi kwestiami w wypadku pralek i pralkosuszarek są ich prawidłowe przyłączenie do źródeł wody i/lub energii oraz montaż. Dotyczy to wszystkich urządzeń pralniczych, a nie zawsze jest to takie proste, jakby się mogłoby wydawać
Czytaj więcej...
Pojemność, w domyśle duża wielkość bębna, nie zawsze okazuje się dobra także od strony samej jakości prania. Na wielu forach i stronach poradnikowych typu „Oszczędzaj ze mną” można przeczytać, że tym lepiej i oszczędniej, im więcej odzieży klient wrzuci do bębna – całkowita bzdura. Może to minimalnie ekonomiczniejsze pod względem zużycia detergentu, jednak w eksploatacji samego urządzenia i skuteczności wywabiania plam ekonomii raczej tu nie ma żadnej.
Czytaj więcej...
Coraz chętniej szukamy wszelkiego typu funkcji skracających czas prania odzieży. Funkcje te usprawniają pracę urządzenia i wpisują się w modę „ciągłego braku czasu”. Chcemy żyć szybko i robić wszystko w wolnej chwili. Chcemy włączyć pranie przed wyjściem na koncert lub do pracy, jednak normalny, ok. 120-minutowy program będzie zbyt długi – po powrocie odzież będzie leżała w bębnie i może nie być zbyt świeża…
Czytaj więcej...
Kto by przypuszczał, że pół wieku od wprowadzenia na rynek sławnej Frani, która okazała się w latach 60. XX w. szczytem technicznym, do rąk konsumentów trafią tablety i smartfony jako narzędzia do obsługi pralki.
Czytaj więcej...
Aby proces prania mechanicznego odbywał się możliwie jak najlepiej, producenci stosują wysokiej jakości komponenty. Poniżej przedstawiamy budowę pralki automatycznej.
Czytaj więcej...
Poziom emisji hałasu emitowanego przez pralkę czy suszarkę nie musi być uciążliwy. Muszą być jednak spełnione pewne warunki. Po pierwsze: musimy obcować z modelami nowoczesnymi, najlepiej z wyższej półki, po drugie: sama pralka czy suszarka musi być nie tylko dobrze ustawiona, ale i doskonale wypoziomowana.
Czytaj więcej...© 2025 InfoMarket