Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

Kategorie artykułów

Artykuły

Ruszyły zgłoszenia produktów i usług

MOBILITY TRENDS

Ruszyły zgłoszenia produktów i usług z branży nowych technologii na Mobility Trends 2019

2020-01-17

Do 24 stycznia 2020 firmy z branży IT i Telco mogą zgłaszać mobilne produkty lub usługi, które miały swoją premierę w 2019 roku. MIT MEDIA, organizator Mobility Trends, zaproponował możliwość pokazania premierowego produktu/usługi w jednej lub kilku z 18 kategorii konsumenckich. W dniach 27 stycznia do 24 lutego 2020 roku będzie trwało głosowanie poprzez ankietę, umieszczoną na stronie internetowej MobilityTrends.pl.

Czytaj więcej...
Czy sprzedawca ma obowiązek

Czy sprzedawca ma obowiązek wydać instrukcję w języku polskim?

2019-12-17

Sprzedawca ma określone obowiązki wobec konsumenta. Towar wydawany konsumentowi musi być kompletny. Nie może zawierać braków uniemożliwiających korzystanie z produktu. Przy zakupie sprzętu AGD-RTV istotna jest zwłaszcza instrukcja obsługi sprzętu. Zdarza się, ze otrzymujemy instrukcję w obcym języku. Czy sprzedawca ma obowiązek wydać instrukcję w języku polskim? Co konsument może zrobić, jeśli nie otrzyma instrukcji od sprzedawcy?

Czytaj więcej...
Co to jest oferta sprzedaży?

Co to jest oferta sprzedaży?

2019-12-04

Często słyszymy słowo oferta. Najczęściej kojarzymy je z ofertą sprzedaży. Oferent przedstawia nam propozycję zawarcia umowy, a konsument ją przyjmuje bądź nie. Kiedy mamy do czynienia z ofertą sprzedaży? Jakie muszą być spełnione warunki? Czy reklama w ulotce jest ofertą?
 

Czytaj więcej...
Soundbar

TCL

Soundbar TS7010

2019-12-03

Popraw brzmienie telewizora

W ofercie firmy TCL dostępny jest soundbar TS7010. Jest to 2.1-kanałowy system audio, który obsługuje dźwięk m.in. w standardzie Dolby Digital. Dzięki wykorzystywanym przetwornikom urządzenie może wzbogacić brzmienie praktycznie każdego odbiornika telewizyjnego.

Czytaj więcej...
Zasilanie

POWERBANKI

Zasilanie urządzeń mobilnych w terenie

2019-12-03

Wydajność akumulatorów we współczesnych smartfonach często stanowi powód do narzekań. Mało kto pamięta już o telefonach komórkowych, które potrafiły nawet ponad tydzień działać na jednym cyklu ładowania. Znaczne zwiększenie możliwości urządzeń wpłynęło także na ich apetyt na energię.

Czytaj więcej...
Soundbar

DALI

Soundbar Katch One

2019-11-04

Swoboda instalacji i dobre brzmienie

Duński producent kolumn głośnikowych, firma DALI, ponownie wykracza poza znane kanony wzornictwa. Tym razem wprowadziła do oferty soundbar Katch One, którego brzmienie zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Czytaj więcej...
Sprzedaż na próbę

Sprzedaż na próbę

2019-11-04

Podstawową umową jest umowa sprzedaży w której sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu ją, zaś kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę. Inną formą jest umowa sprzedaży na próbę. Jakie są zasady dotyczące umów sprzedaży na próbę? Na co zwrócić uwagę podpisując taką umowę ? Czym różni się od tradycyjnej umowy?

Czytaj więcej...
Regulacje prawne dotyczące pożyczki

Regulacje prawne dotyczące pożyczki

2019-10-07

Konsumenci często korzystają z pożyczek. Jest to szybki i prosty sposób pozyskania pieniędzy na zakup określonych rzeczy. Na rynku jest bardzo wiele ofert z których konsument może skorzystać. Zawsze jednak trzeba zwrócić szczególną uwagę na treść umowy pożyczki w której określone są warunki na jakich pożyczamy pieniądze.

Czytaj więcej...

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket