LG

Zakłada na Alasce konsorcjum na rzecz badań nad pompami ciepła

Zakłada na Alasce konsorcjum

Firma LG Electronics otwiera ośrodek badawczy w USA na Alasce w celu przyspieszenia prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC).

Nowe laboratorium badawcze działa w ramach utworzonego Konsorcjum na rzecz Zaawansowanych Badań nad Pompami Ciepła (CAHR) we współpracy LG z lokalnymi uniwersytetami. Firma zakłada, że dzięki wspólnym działaniom uda się poprawić konkurencyjność produktów HVAC przez wprowadzanie przełomowych innowacji w zakresie technologii „zimnego klimatu”. LG będzie prowadzić ten supernowoczesny ośrodek we współpracy z College of Engineering przy University of Alaska Anchorage (UAA) oraz wysoko cenionym laboratorium HVAC na University of Alaska Fairbanks.

Zwiększenie wydajności grzewczej pomp ciepła użytkowanych w regionach charakteryzujących się bardzo niskimi temperaturami (na przykład na Alasce) wiąże się z wyzwaniami spowodowanymi ograniczeniem cyrkulacji czynnika chłodniczego wskutek panującego tam zimna. Firma LG jest świadoma konieczności opracowywania i sprawdzania produktów w ekstremalnie niskich temperaturach, co zaowocowało utworzeniem laboratorium badawczego na Alasce. Wspólnie prowadzone laboratorium usprawni gromadzenie danych operacyjnych przy niskich temperaturach, co z kolei przełoży się na szybszy postęp rozwiązań, które niezawodnie sprawdzą się w nawet najtrudniejszych warunkach klimatycznych.

Najważniejszym celem firmy LG, związanym z utworzeniem Konsorcjum na rzecz Zaawansowanych Badań nad Pompami Ciepła, jest osiągnięcie globalnej pozycji lidera w branży pomp ciepła i dostarczenie klientom zróżnicowanych rozwiązań. LG podniesie branżową poprzeczkę i wyznaczy nowe granice obecnej technologii pomp ciepła przez tworzenie rozwiązań oferujących największą wydajność bez względu na warunki środowiskowe – powiedział James Lee, szef działu Air Solution Business Unit w LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

Oczekuje się, że dzięki laboratorium badawczemu na Alasce firma LG poczyni istotne postępy zarówno na północnoamerykańskim, jak i europejskim rynku rozwiązań HVAC, a co za tym idzie, będzie mogła doskonalić kluczowe technologie i rozwiązania, takie jak inwertery i pompy ciepła, oraz zwiększy ogólną konkurencyjność produktów. Ponadto firma zapewnia, że działania badawczo-rozwojowe, które wkrótce zostaną zainicjowane w CAHR, wpłyną na przyszłość branży HVAC.

2023-12-04
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket