W zastosowaniach domowych po wycofaniu z rynku żarówek zwykłych i halogenowych dominują dwa rodzaje źródeł światła: świetlówki kompaktowe i LEDowe. Diody LED dzięki coraz lepszym parametrom, a w szczególności coraz większej skuteczności świetlnej białych diod, znajdują obecnie zastosowanie we wszystkich obszarach do celów oświetleniowych.
Czytaj więcej...
Według raportu „Nie wszystko złoto, co się świeci (zagrożenia dla konsumentów wynikające ze złej jakości oświetlenia LED)” zaledwie 15–20 proc. rynku należy do markowych producentów, którzy dbają o jakość i gwarantują podawane parametry na opakowaniach.
Czytaj więcej...
Multipleks ósmy (MUX-8) to kolejna sieć naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, która została uruchomiona w Polsce. MUX-8 nadawany jest w paśmie VHF. Dla części widzów może to oznaczać konieczność regulacji lub modernizacji odbiorczych instalacji antenowych.
Czytaj więcej...
Dobrą wiadomością dla posiadaczy telewizorów Ultra HD są premiery nie prototypów, a już finalnych odtwarzaczy Ultra HD Blu-ray. Niestety, dotyczą one jedynie dwóch modeli firm Samsung i Panasonic. Nareszcie telewizory Ultra HD będą mogły korzystać z wzorcowego źródła filmów i pokazać zalety obrazu 4K.
Czytaj więcej...
Kable zwisające z zawieszonego na uchwycie telewizora czy projektora są w stanie wręcz oszpecić każdą wykonaną instalację audio-wideo. Wygląda to niekorzystnie, zwłaszcza gdy projektor czy odbiornik telewizyjny współpracują przewodowo z wieloma zewnętrznymi urządzeniami audio-wideo i kabli połączeniowych jest wówczas bardzo wiele.
Czytaj więcej...
Zanim zdecydujemy się na konkretny model uchwytu, należy wybrać dla niego miejsce montażu. W większości wypadków będzie to ściana, dlatego też skupimy się na sposobie montażu tego typu konstrukcji.
Czytaj więcej...
Kupując sprzęt audio do nagłośnienia dźwięku z telewizora, wielu użytkowników z pewnością zadaje sobie pytanie, czy wybrać soundbar, speakerbar, zestaw kina domowego, a może wystarczy stereofoniczny system audio, np. wyposażony w odtwarzacz DVD lub Blu-ray.
Czytaj więcej...
Naziemna telewizja cyfrowa zagościła w naszych domach kilka lat temu, kiedy zastąpiła używaną od lat 50. XX w. telewizję analogową. Gdy w 2013 r. wyłączony został ostatni nadajnik telewizji analogowej, okazało się, że z nowej formy przekazu korzysta na co dzień ponad jedna trzecia wszystkich gospodarstw domowych. Jest też spora grupa gospodarstw, w których z nadajników naziemnych korzysta się okazjonalnie, na drugim lub trzecim telewizorze czy też np. na działce.
Czytaj więcej...
Powszechnie stosuje się w kamerach amatorskich przetworniki CMOS BSI, które wyparły starszej generacji CCD. Zwiększenie czułości przetworników CMOS, czyli zdolności kamery do filmowania przy niedostatecznym oświetleniu, uzyskano przez takie przekonstruowanie przetwornika CMOS, by światło z obiektywu padało na elementy światłoczułe bezpośrednio, czyli najkrótszą drogą.
Czytaj więcej...© 2025 InfoMarket