Ceramika

Często robi się z niej powłoki do garnków i patelni. Naczynia z niej wykonane mogą być matowe lub glazurowane. Ich zaletą jest to, że długo utrzymują temperaturę. Naczyń tego typu można używać w piekarnikach (gazowych i elektrycznych) oraz na płytach ceramicznych. Naczynia robi się też z porcelany – jest żaroodporna i nadaje się do produkcji naczyń do zapiekanek, tart oraz sufletów, trzyma ciepło i dobrze je rozprowadza, nie wchodzi w żadne reakcje chemiczne. Inny materiał to kamionka – wypalana jest w wyższych temperaturach, gładka, nie wymaga żadnych powłok, robi się z niej m.in. naczynia do zapiekania.

Ceramika

Tytan

Jest metalem lekkim i bardzo twardym, nie ulega korozji, jest odporny na szok termiczny i zarysowania, szybko i równomiernie przewodzi ciepło. Naczynia – garnki, rondle, grille, brytfanny, w których można przygotowywać potrawy niemal bez tłuszczu, robione są metodą odlewu ręcznego. Bywa wykorzystywany do produkcji powłok.

Tytan

Szkło ceramiczne

Jest ognioodporne (robi się z niego garnki, patelnie) i żaroodporne (idealne na naczynia do zapiekania i pieczenia), nie wchodzi w reakcje chemiczne z produktami spożywczymi i zachowuje ich naturalne właściwości odżywcze, a ponadto jest antyalergiczne, antybakteryjne i nie pochłania zapachów. Naczynia szklane pozwalają kontrolować potrawy w trakcie gotowania, a mogą być wykorzystywane na kuchenkach gazowych i elektrycznych, w mikrofalówkach, piekarnikach, na płytach ceramicznych.

Szkło ceramiczne
2016-12-19
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket