To pytanie kluczowe. Próbują na nie odpowiedzieć na forach liczni „eksperci”, utytułowani „specjaliści” z „najlepszych” oczywiście i przy okazji „czołowych” witryn, sklepów i czasopism. Ponad nimi wszystkimi „sprawdzoną”, „fachową” radą służą blogerzy.
Czytaj więcej...
Skuteczne zmywanie zależy od kilku istotnych czynników. Wydajna technika rozprowadzania wody powinna być wspierana określoną temperaturą i czasem zmywania. Wszystko musi przy tym odbywać się przy użyciu dobrej jakości detergentów. Ważne są także woda i jej stopień twardości oraz prawidłowe rozmieszczenie naczyń.
Czytaj więcej...
Okap, mimo że jest urządzeniem stosunkowo prostym technicznie, opisywany jest z wykorzystaniem wielu ważnych jednostek i parametrów. Wprowadzona obecnie etykieta efektywności energetycznej dodaje kilka nowych pojęć, co może wprawić nieco w zakłopotanie.
Czytaj więcej...
Większość z nas, wybierając nowy okap do kuchni, zwykle mierzy na początku przestrzeń przeznaczoną na jego montaż. Potem patrzymy na kształt, bryłę i kolor urządzenia. Oczywiście, wygląd okapu to rzecz ważna, ale pamiętajmy: okap należy wybrać przede wszystkim technicznym rozsądkiem, a nie sercem estetyki.
Czytaj więcej...
W niepamięć odchodzą mechaniczne pokrętła i przyciski. Na pierwszy plan wysuwają się wszechobecna elektronika dotykowa i innowacyjne wyświetlacze. Do tego dochodzą coraz bardziej powszechna interakcja bezprzewodowa i sterowanie przez Wi-Fi.
Czytaj więcej...
Suszenie statyczne, kondensacyjne czy wspomagane to podstawowe techniki suszenia naczyń. Odpowiadają one za efektywne pozbycie się nadmiaru wody z naczyń, tak aby użytkownik mógł włożyć suche już naczynia prosto do szafki.
Czytaj więcej...
Na zdrowe i efektywne oczyszczanie powietrza w kuchni, a więc na szeroko pojętą wentylację, wpływ ma wiele czynników. W wypadku okapów w pierwszym rzędzie skupić się należy na typie okapu i jego konstrukcji, wydajności, zastosowanych filtrach oraz szczelności kanału wentylacyjnego.
Czytaj więcej...
Zadaniem okapów jest oczyszczanie powietrza. Jednak, aby było ono efektywne i efektowne, a okap lśnił nowością jeszcze przez długi czas, należy go systematycznie czyścić i konserwować.
Czytaj więcej...
Niezmiernie ważnymi kwestiami w wypadku pralek i pralkosuszarek są ich prawidłowe przyłączenie do źródeł wody i/lub energii oraz montaż. Dotyczy to wszystkich urządzeń pralniczych, a nie zawsze jest to takie proste, jakby się mogłoby wydawać
Czytaj więcej...
Pojemność, w domyśle duża wielkość bębna, nie zawsze okazuje się dobra także od strony samej jakości prania. Na wielu forach i stronach poradnikowych typu „Oszczędzaj ze mną” można przeczytać, że tym lepiej i oszczędniej, im więcej odzieży klient wrzuci do bębna – całkowita bzdura. Może to minimalnie ekonomiczniejsze pod względem zużycia detergentu, jednak w eksploatacji samego urządzenia i skuteczności wywabiania plam ekonomii raczej tu nie ma żadnej.
Czytaj więcej...
Coraz chętniej szukamy wszelkiego typu funkcji skracających czas prania odzieży. Funkcje te usprawniają pracę urządzenia i wpisują się w modę „ciągłego braku czasu”. Chcemy żyć szybko i robić wszystko w wolnej chwili. Chcemy włączyć pranie przed wyjściem na koncert lub do pracy, jednak normalny, ok. 120-minutowy program będzie zbyt długi – po powrocie odzież będzie leżała w bębnie i może nie być zbyt świeża…
Czytaj więcej...
Kto by przypuszczał, że pół wieku od wprowadzenia na rynek sławnej Frani, która okazała się w latach 60. XX w. szczytem technicznym, do rąk konsumentów trafią tablety i smartfony jako narzędzia do obsługi pralki.
Czytaj więcej...© 2025 InfoMarket